VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 29.09.2017 r. odbył się w naszej szkole VII ŚDTM. Nauczyciele matematyki przygotowali dodatkowe działania w ramach obchodów tego święta. W szkole pojawiły się plakaty oraz wierszyki związane z różnorodnymi sposobami przyswajania tabliczki mnożenia. Prace uczniów zostały ocenione przez zespół matematyczny pod kątem pomysłowości, zgodności z tematem i jakości wykonania. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia w trzech punktach egzaminacyjnych. Komisja (uczniowie  klasy 7d i 4d) zadbała o własnoręcznie wykonane zaproszenia do podjęcia próby i uczestnictwa w akcji. Komisje uczniowskie skrzętnie pilnowały prawidłowości wykonania zadań. Konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością wśród uczniów, ale niestety dużo mniejszą wśród dorosłych pracowników naszej szkoły.

W konkursie wzięło udział 125 uczestników, powołano 6 członków komisji, natomiast Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostało aż 77 osób.

Planujemy kontynuację konkursu w następnym roku szkolnym.

Koordynator konkursu:
Agnieszka Wysocka