Pokazy udzielania pierwszej pomocy

Z tej okazji  w następnym tygodniu odbyły się w naszej szkole obchody na rzecz tego święta. Polegały one na przeprowadzeniu atrakcyjnych i przystępnych dla uczniów praktycznych zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci odkryły trud pracy ratowników medycznych. Przyswoiły wiedzę, jak zachować się w przypadku omdleń, oparzeń i skaleczeń. Zostały zapoznane z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi zasad prawidłowo wykonanej resuscytacji krążeniowo - oddechowej i doskonale radziły sobie z pracą z fantomem. Jak co roku, przypomniano im również numery najważniejszych telefonów alarmowych, jak i zawartość apteczki. Co szczególnie nas cieszy w przeprowadzenie zajęć włączyli się czynnie rodzice, którzy wykonują zawody związane z medycyną.

Mamy nadzieję, że coroczne akcje tego typu utrwalą w uczniach prawidłową postawę i chęć udzielania pomocy.

Zespół ds. promocji zdrowia.