Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęło się wygaszanie gimnazjów. Nastolatkowie, którzy mieli rozpocząć naukę w pierwszej klasie na tym szczeblu edukacji, trafili do klasy siódmej szkoły podstawowej. Osiemnastka w związku z reformą połączyła się z Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich i utworzyła jedną Szkołę Podstawową nr 18 im. Jana Matejki z oddziałami gimnazjalnymi.

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła w poniedziałek, że rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”.

W nadchodzącym roku szkolnym, wszystkim uczniom życzymy, aby nauka była dla nich fascynującą przygodą, a szkoła miejscem odkrywania i realizowania swoich pasji.

Opracowanie: Mieszko Bazyliński

Migawki