Dni Nauk Ścisłych

Wystawa matematyczna "Korzyści ze skali" zbiegła się w czasie z tematami z matematyki o skali w klasach 4 - 6. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji praktycznej z przedmiotami powiększonymi i pomniejszonymi. Dzięki temu trudny dla uczniów temat stał się bardziej przyjemny i zrozumiały. Także inne klasy, nawet młodsze, chętnie odwiedzały wystawę i brały udział w krótkich lekcjach przy wystawie o skali.

Tradycyjnie odbyły się również konkursy:

„Mistrz Dużej Tabliczki Mnożenia i Dzielenia”, w którym wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce zajął Adrian Gąsławski z klasy 4e,

II miejsce Mikołaj Pesta z klasy 4a,

III miejsce uzyskał Paweł Załomski z klasy 4c

oraz konkurs „Mistrz Logicznego Myślenia”, w którym:

I miejsce zajął Adrian Gąsawski z klasy 4e,

II miejsce Mikołaj Pesta z klasy 4a,

III miejsce uzyskał Paweł Załomki z klasy 4c.

Poza tym uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami rozmieszczonymi na drzwiach sal lekcyjnych i zorganizowanymi w szkolnej świetlicy.

Podczas zajęć komputerowych odbyły się lekcje w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, na których omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci ze zwróceniem szczególnej uwagi na najnowsze zagrożenie, jakie przyszło do nas z Rosji – grę „Błękitny wieloryb”.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę oraz pomoc w przygotowaniu wystawy.