Dni Koszalina

Wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć scenkę historyczną o dziejach regionu. Wystąpili w niej uczniowie klas IVa, IVd, IVe, Va, VIb i VIc. Uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodzi nazwa naszego miasta, kiedy przybyli na te tereny pierwsi mieszkańcy i czego dokonali, poznali także przyczyny zwycięskiej bitwy z Kołobrzegiem pod Tatowem oraz skutki wielkiego pożaru z XVII wieku. Wiedzę tę, ilustrowaną filmem, poszerzali uczniowie klas IV-VI na lekcjach historii.

Dwuosobowe drużyny z klas IV-VI rozwiązywały test wiedzy o Koszalinie. Uczestnicy musieli rozpoznać dzisiejsze miejsca na dawnych fotografiach, wymienić i odnaleźć zabytki na planie miasta, odgadnąć ważne postacie dla historii i współczesności Koszalina.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję pochwalić się znajomością interesujących miejsc dla regionu, startując w konkursach plastycznych, a na lekcjach wraz ze swoimi wychowawcami, poznawali legendy i historię miasta.

Wyniki konkursu na kartkę z Koszalina

I miejsce - Marta Okupska kl. II b
II miejsce -Dominik Lipiński kl. II d
III miejsce -  Nij Foy Nirel kl. III a