30 lat minęło!

.Uroczystość swoją obecnością uświetnili znakomici goście: Pan Przemysław Krzyżanowski - Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina ds. Polityki Społecznej, Pani Krystyna Kościńska – przewodnicząca Rady Miejskiej, Radni Rady Miejskiej w Koszalinie: Pani Małgorzata Hołub, Pan Jakub Kowalik, Pan Marek Reinholz, Pan Mirosław Skórka, Pan Mariusz Krajczyński, Pani Barbara Grygorcewicz, Pan Leopold Ostrowski, Ksiądz Kanonik Ryszard Łopaciuk - Proboszcz Parafii P.W. Św. Kazimierza, Pan Paweł MichalakDyrektor Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, Pan Stefan Turowski – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Pan Krzysztof StobieckiDyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie wraz z pracownikami Wydziału Edukacji, była dyrektor naszej szkoły Pani Bożena Węglewicz, Pani Bożena Kaczmarek - Dyrektor Biura Senatora RP Pana Piotra Benedykta Zientarskiego, Pani Anna Makarewicz - Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Pana Stanisława Gawłowskiego, Pani Dagmara Podraza - Olech - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Małgorzata Chyłaprezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koszalinie, Pani Anna TaleckaPrzewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, Pan Robert Chmielewski – nasz zaprzyjaźniony koszaliński artysta malarz, byli wicedyrektorzy oraz kierownicy administracyjni, emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, dyrektorzy Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Rada Rodziców, przyjaciele szkoły, nasi absolwenci, przedstawiciele mediów, osoby współpracujące ze szkołą. Na uroczystość przybyli też nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie – przedstawiciele wszystkich klas.

Na scenę w sali gimnastycznej z gwizdem wjechała buchająca parą lokomotywa z sześcioma wagonami o bajkowym wyglądzie. Uczeń naszej szkoły - Daniel Pec w roli konduktora brawurowo recytował swoje kwestie przez megafon w stylu „informacji dworcowej”. Kilka grup uczniów inscenizowało wesołe zabawy. Jedna z grup uczniów inscenizowała budowę szkoły. Druga grupa to uczniowie w czapkach Stańczyka, którzy śpiewali o Janie Matejce, patronie naszej szkoły. Był też sam Jan Matejko, w którego rolę wcielił się uczeń. Trzecia grupa to uczniowie prezentujący swoje talenty: recytator i uczniowie grający na flażoletach. Oprawę muzyczną zawdzięczaliśmy wspaniałemu występowi chóru szkolnego pod kierunkiem pani Bogumiły Jabs. Trzej nauczyciele przeczytali wiersze o dyrektorach naszej szkoły. W programie wystąpiły także panie nauczycielki, które przepracowały w naszej szkole 30 lat. Wcieliły się one w role aktorów odgrywając zabawną inscenizację. Uczeń Daniel Pec przepięknie wyrecytował wiersz Wandy Chotomskiej „Preludium deszczowe”, a absolwentka naszej szkoły Karina Kujawa wykonała piosenkę. Program artystyczny zwieńczyła parada prezentująca życie szkoły przy akompaniamencie słynnego „Marsza Gladiatorów”.

Podczas uroczystości panowała niezwykle podniosła, ale jednocześnie radosna atmosfera. Pani Dyrektor Karina Gajda przybliżyła zebranym historię szkoły, jej rozkwit i osiągnięcia, dzięki którym placówka stała się jedną z najlepszych w mieście. Podkreśliła duży wkład byłych i obecnych nauczycieli i pracowników w jej rozwój oraz renomę. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do byłych dyrektorów. Pani dyrektor otrzymała podziękowania, gratulacje i kwiaty z rąk naszych gości. Prezydent Miasta Koszalina Pan Piotr Jedliński ufundował w prezencie dla szkoły tablicę interaktywną.

Zebrani goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną ukazująca historię i dorobek szkoły oraz ciekawe wystawy, m.in. „Sport w szkole”, „Szkoła w oczach uczniów” oraz „Życzenia dla szkoły”, a także fotografie ukazujące szkolną rzeczywistość.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Gościom za uświetnienie naszej uroczystości, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi, Rodzicom i Uczniom za duże zaangażowanie w przygotowanie obchodów jubileuszowych.

Uroczystość 21 października 2016 roku w fotografii
  Skany dokumentów - listy gratulacyjne