Dni Patrona

6 października odbył się I etap Turnieju wiedzy o Szkole i Patronie dla klas IV – VI. Laureatami zostali: Maja Rokicka oraz Ania Maciejewska kl. VI c, Martyna Guzowska oraz Natalia Błaszczyk kl. VI d, Zofia Kogut oraz Anna Marszałek kl. VI e. Uczennice te zakwalifikowały się do II etapu konkursu, który odbył się 13 października w naszej czytelni. 1. miejsce zajęły Maja Rokicka i Anna Maciejewska z kl. VI c., 2. miejsce: Natalia Błaszczyk i Martyna Guzowska (VId), 3. miejsce: Zofia Kogut i Anna Marszałek (VIe).

W dniach 6 – 12 października odbył się szkolny etap konkursu plastycznego dla klas I – VI „Malujemy jak Matejko” Zwycięzcy wśród  klas I: 1. miejsce: Aleksandra Dąbrowska Ib, 2. miejsce: Neila Ni Foy Ia, 3. miejsce: Szymon Tomaszewski Ib; wyróżnienia: Szymon Celep Ib, Joanna Łoś Ib, Jan Górzyński Ia. Zwycięzcy wśród klas II: 1. miejsce: Julia Kwiatkowska II d, 2. miejsce: Piotr Madej IId, 3. miejsce: Wiktoria Śliwka IIc; wyróżnienia: Maciej Sadurski IId, Maja Pisarczyk IIa, Gabriela Draczyńska IId, Julia Laskowska IId. Zwycięzcy wśród klas III: 1. miejsce: Marcela Książek III f, 2. miejsce: Anita Bielecka IIa, 3. miejsce: Oliwia Krzos IIIe; wyróżnienia: Ignacy Kuchnowski IIIb oraz Szymon Szkiela IIIb. Wśród klas starszych zwyciężyła Maja Rokicka kl. VIc 2. miejsce: Natalia Litwin kl. 5b, 3. miejsce: Zuzanna Pawlak 5b.

17 października odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Malujemy jak Matejko”. W kategorii klas młodszych zwyciężyła nasza szkoła w składzie: Maja Hok oraz Martina Chodór kl. IIIc. 2. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 w składzie: Karolina Wojnarowska i Eliza Gurdak. 3. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7: Amelia Walendzik i Martyna Glazer. W kategorii klas starszych zwyciężyła Katolicka Szkoła Podstawowa: Julia Joachimowska oraz Patrycja Studzińska, 2. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7: Karolina Krajcar i Martyna Burdziej. 3. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21: Barbara Zielińska oraz Natalia Jasińska.

18 października odbył się Turniej wiedzy o Szkole i Patronie dla klas III. Najlepiej spisała się klasa IIIf, którą reprezentowali: Bartłomiej Piłatowski oraz Paweł Michałkowicz. 2. miejsce kl. IIIe, w składzie: Oliwia Rynkowska, Anna Michalska oraz Bartosz Berliński. 3. miejsce kl. IIIa: Miłosz Hajko, Mateusz Leszcz oraz Jakub Dzudzewicz.

Dni Patrona były dla uczniów i nauczycieli pełne wrażeń oraz pozytywnych emocji i przygotowały wszystkich do wielkiej uroczystości obchodów Jubileuszu 30 – lecia szkoły.

Opracowała Marta Haczykowska