Teatrzyk Kamishibai

W II semestrze zajęć artystycznych (teatralnych) uczniowie brali udział w projekcie „Małe formy teatralne – teatrzyk kamshibai”. Kamishibai (KAMI – papier, SHIBAI – teatr) - Papierowy Teatr. Jest to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Technika opowiadania, czytania z wykorzystaniem plansz z obrazkami i tekstem oraz kartonowej skrzynki - na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, opowiadania czy bajki, wywodzi się z Japonii.

Podczas zajęć powstały dwa teatrzyki z opracowanymi samodzielnie scenariuszami, które grupy realizujące pozostawiły w szkole jako pomoce dydaktyczne. Prezentacja projektów odbyła się 22.05.2019 r. w świetlicy szkolnej. Na widowni zasiedli uczniowie z klas I-III, którym, jak się okazało, taka forma obcowania z literaturą i sztuką przypadła do gustu.