Zakończenie projektu „Każdy inny – wszyscy równi”.

W miesiącu maju zakończył się  Ogólnopolski projekt edukacyjno - społeczny „Każdy inny – wszyscy równi” realizowany w naszej szkole, a powstały w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkolnymi koordynatorami projektu były: Katarzyna Piasecka, Monika Mioduszewska. Głównym celem projektu było uwrażliwienie na obecność
i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez rozwijanie empatii i tolerancji oraz likwidowanie uprzędzeń na temat osób
z niepełnosprawnościami.

Realizowane były następujące zagadnienia: różnorodność kulturowa, stereotypy, uprzedzenia, nietolerancja, rasizm, ksenofobia, wykluczenie, dyskryminacja, tożsamość, akceptacja, niepełnosprawność, zaufanie, współpraca, prawa człowieka, prawa dziecka, preferencje społeczne, odrzucenie społeczne, odrzucenie społeczne, prawa mniejszości, współzależności kulturowe, współistnienie kultur.

Podczas realizacji projektu uczniowie  uczestniczyli w ciekawych zajęciach
i warsztatach czego efektem będzie wykształcenie u młodych ludzi postaw otwartości, tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka. Zespoły klasowe otrzymały certyfikaty i podziękowania za udział w tym działaniu.

Klasy biorące udział w projekcie:

1c,1d,1f,2b,3a,