Polski czyn zbrojny podczas II wojny światowej…

to temat Międzyszkolnego Konkursu Historycznego, który po raz drugi został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. I Armii Wojska Polskiego w Koszalinie.

Do zmagań zgłosiło się 9 szkół, w tym 3 spoza Koszalina: Szkoła Podstawowa z Mielna, Szkoła Podstawowa nr 1 z Białogardu i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego z Darłowa. Pozostali uczestnicy to uczniowie z koszalińskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 23. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Kowalczyk (7a), Łukasz Przewoźny i Patryk Matuszak z klasy 8b.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie wypełniali test. Każda poprawna odpowiedź była punktowana.
Na tym etapie konkurowania Marcel Kowalczyk w emocjonującej dogrywce zajął II miejsce.

W drugiej rundzie młodzież rywalizowała drużynowo. Używając aplikacji KAHOOT, reprezentanci naszej szkoły wygrali bezkonkurencyjnie!

II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF z Koszalina, a III - drużyna z Darłowa.

W przerwie konkursu odbył się wykład połączony z pokazem, przygotowany przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”. Przedmiotem zajęć była historia nakryć głowy polskich oddziałów zbrojnych w XX wieku.

Marcelowi, Łukaszowi i Patrykowi gratulujemy wiedzy, bystrości umysłu i skutecznej współpracy.