Wolontariusze  pamiętają o seniorach

Szkolni wolontariusze w porozumieniu ze Związkiem Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych / Koło w Koszalinie od początku roku 2023 realizują projekt pod hasłem „Pamiętamy o seniorach”.

Młodzież odwiedza podopiecznych związku z okazji zaszczytnych urodzin. Oprócz życzeń, kwiatów i słodkości spotkaniom towarzyszą rozmowy na temat przeszłości i przyszłości. Uczniowie poznają historię II wojny światowej z perspektywy osobistych doświadczeń, seniorzy mają okazję wysłuchać spostrzeżeń młodych na temat bieżących problemów świata.

Projekt zakłada naukę przez praktykę. Jego realizacja ma na celu utrwalenie szacunku młodzieży  wobec seniorów, połączenie przeszłości z teraźniejszością i pielęgnowanie niezwykłej więzi między pokoleniami.

Z każdym rokiem grono kombatantów  staje się mniej liczne. „Czy jesteśmy gotowi na to, że któregoś dnia wśród nas nie będzie żadnego z nich?