Książka w roli głównej

Z okazji przypadającego 23 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w naszej szkole odbywały się rozmaite przedsięwzięcia zmierzające do rozwijania kultury czytelniczej uczniów.

SKO zorganizowała konkurs plastyczny dla klas pierwszych na wykonanie zakładek do książek promujących oszczędzanie.

Oto laureaci:

I miejsce - Wojtek z klasy 1d,

II miejsce - Monika z klasy 1f,

III miejsce – Hania z klasy 1b

Wyróżnienia:

Zosia z klasy 1e,

Ania z klasy 1a,

Amelka z klasy 1d

Klasy drugie i trzecie odwiedziły szkolną czytelnię, gdzie odbywały się prezentacje ciekawych książek do przeczytania. Pani bibliotekarka opowiadała o nowych książkach w zbiorach biblioteki i książkach szczególnie wartościowych dla młodego czytelnika. Liczni zainteresowani mogli skorzystać z oferty biblioteki i wypożyczyć książki do domu.

Klasa 3d zakończyła trzyletni projekt: „Czytanie wciąga” prezentacją efektów pracy uczniów w postaci wystaw, zagadek i gazetek o książkach i pisarzach.

Starsi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na filmową reklamę książki. W czytelni autorzy filmów i ich szkolni koledzy i koleżanki obejrzeli z zaciekawieniem spoty reklamowe.

Nagrodzono następujące filmy:

w kategorii klas 5 – 6: Karoliny Żuk i Mai Sawińskiej z klasy 5d oraz Gabrysi Kujawy, Doroty Marciniak, Nadii Kopeć z klasy 6d

w kategorii klas 7 – 8: Julii Topol z klasy 8h i Darii Tiuriny z klasy 8f.

Wyróżniono uczniów: Polę Szczeparę i Zuzię Bednarz z klasy b; Hannę Tkaczyk, Idalię Werner, Martynę Jarosz, Julię Juszczyk z klasy 6d oraz Biankę Tuliszewską, Oleksandrę Kunevych z klasy 8f.

27 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji szkolnego konkursu literackiego: „Dopisz rozdział do książki”. Był on przeznaczony dla uczniów z klas IV – VIII. Zadaniem było wybranie z zasobów szkolnej biblioteki książki, przeczytanie jej i dopisanie rozdziału do tej książki.

Laureaci:

W kategorii klas 4: Zofia Chilla z klasy 4e, Matylda Łoś z klasy 4b, Ala Manińska z klasy 4d.

W kategorii klas 7: Marcel Kowalczyk z 7a

W kategorii klas 8: Karolina Kaźmierczak z 8e i Julia Pęk z 8a.