Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

24 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do 54. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” w kategorii Ptaszęta, a więc dla uczniów klas I III.

Przybyło 17 recytatorów, którzy interpretowali wybrane przez siebie lub polecone przez nauczycieli wiersze. Dominował klasyczny repertuar, zwłaszcza wiersze Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Juliana Tuwima. Wszyscy uczestnicy z przejęciem, a czasami z tremą, prezentowali przygotowane utwory.

Publiczności i jury najbardziej spodobała się interpretacja wiersza „Ptasie plotki” w wykonaniu Jana Dziuby z klasy 3d, który zajął I miejsce.

II miejsce wywalczył Wojciech Wasiniewski z klasy 2b z wierszem „Kogut”, a III miejsce zajęła Lena Drop z klasy 1c.

Pierwsza dwójka będzie reprezentowała naszą szkołę podczas eliminacji miejskich, które odbędą się 15 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Serdecznie gratulujemy.

Maria Dzięgielewska