Co każdy nastolatek o finansach powinien wiedzieć.

Młodzież z klasy 8f wie na temat finansów dużo, zechciała jednak dowiedzieć się jeszcze więcej. Dnia 14.04.2023 r. uczniowie wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez p. dr Agnieszkę Strzelecką z Politechniki Koszalińskiej/Wydziału Nauk Ekonomicznych/ Katedry Finansów.

Przedmiotem spotkania były treści związane z dochodami i wydatkami gospodarstw domowych. Szczegółowo zostały omówione założenia racjonalnego oszczędzania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na  różnice między oszczędzaniem aktywnym, a pasywnym.

Drugi wykład odbył się dnia 20.04.2023 r. Jego temat brzmiał „Mózg na zakupach czyli jak zrozumieć klienta i na tym zarobić”. Został przygotowany i przeprowadzony przez dr Adama Czarnotę. To co uczniowie usłyszeli, gry jakich doświadczyli, symulacje jakim zostali poddani- zmieniło wyobrażenie o promocjach.

Podczas pobytu na wydziale uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowym laboratorium finansowo- giełdowym,  z profesjonalną salą transakcyjną, która ma oddawać charakter dealing roomu.

Młodzież została ugoszczona także w nowej Pracowni Kompetencji Miękkich i strefie relaksu. Ta ostania szczególnie przypadła uczniom do gustu, co potwierdzają zdjęcia.