Symbole Narodowe

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych: 1b, 1d, 1e i 1f pod opieką nauczycieli: Agnieszki Liberra, Kamili Maczan i Agnieszki Wilczyńskiej wzięli udział w Festiwalu Niepodległości na Pomorzu Zachodnim:

Symbole Naszej Ojczyzny, zorganizowanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego  we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Odziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie i Archiwum Państwowym w Szczecinie. Celem programu było propagowanie wśród dzieci wartości patriotycznych, tradycji niepodległościowej, wiedzy o polskich symbolach narodowych i miejscach pamięci obecnych w przestrzeni publicznej oraz włączanie nauczycieli, dzieci i rodziców w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas realizacji projektu uczniowie utrwalali wiedzę dotyczącą symboli narodowych, stworzyli przepiękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej oraz wykonali układy taneczne do piosenki „Biało-czerwone”. Działania w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w podniosły
i patriotyczny nastrój.

Za udział w Festiwalu Niepodległość na Pomorzu Zachodnim SYMBOLE NASZEJ OJCZYZNY zdobyliśmy wyróżnienie. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody, a nauczyciele podziękowania.