W naszej szkole w marcu 2023 odbył się egzamin ustny DSD I.

Uczniowie klas 8 uczęszczający przez cztery lata na kurs języka niemieckiego w ramach programu DSD I (Deutsches Sprachdiplom- Dyplom Języka Niemieckiego) przystąpili do egzaminu.

Pozytywnie zdany egzamin potwierdzony jest uzyskaniem certyfikatu na poziomie A2/B1.

Uczniowie odpowiadali na pytania ogólne w części pierwszej, w części drugiej prezentowali przygotowaną przez siebie pięciominutową prezentację, w części trzeciej odpowiadali na pytania związane z prezentacją.

Gościem honorowym i przewodniczącym komisji był pan Henning Christiansen koordynator Centralnego Wydziału Szkolnictwa za Granicą (ZfA) sprawujący opiekę nad programem DSD I i DSD II na Polskę Północną.
Członkiem komisji była nauczycielka języka niemieckiego Sylwia Gostyńska-Waś oraz jako obserwator nauczycielka języka niemieckiego Dorota Gil.

Do egzaminu przystąpiło 15 uczniów.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie zdali część ustną egzaminu DSD I. Czternastu uczniów zdało egzamin ustny na poziomie B1.

Gratulujemy!