Ożywiona lekcja  historia

Dnia 03.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w nietypowych zajęciach historycznych. Przenieśli się w czasie dzięki niecodziennym strojom, rekwizytom i scenografii.

Dzieci z klas 4 poznały pierwszego historycznego księcia Polski- Mieszka I. Dowiedzieli się co miał wspólnego z wikingami i na czym polegała średniowieczna drabina feudalna.

Uczniowie z klas 5 zgłębili tajniki historii Polski w XIV wieku. Wczuli się rolę biskupa, rycerza, chłopa, a nawet samego monarchy. Były turnieje, biesiady, obrady.

Klasy 6 uczestniczyły w lekcji poświęconej Rzeczpospolitej szlacheckiej. Przypomnieli sobie czym jest kontusz, żupan, kołpak. Byli świadkami poselstwa królewskiego wzywającego do pospolitego ruszenia podczas powstania kozackiego nad Dnieprem. Przenieśli się też w czasy potopu szwedzkiego, kiedy to Polacy rozpoczęli swa walkę partyzancką.

Zajęcia dla uczniów z klas 8 zostały poświęcone trudnej i równie ważnej tematyce II wojny światowej. Przybliżono im różnice pomiędzy nazizmem, a komunizmem. Omówiono genezę wybuchu wojny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pakt Ribbentrop- Mołotow. Nie zapomniano tak ważnych rodakach jak rotmistrz Witold Pilecki oraz Maksymilian Kolbe.

Zajęcia przygotowało i przeprowadziło Bractwo Rycerskie KERIN.