Żonkile na ulicach Koszalina

Żonkile znów pojawiły się na ulicach naszego miasta. Co roku przed świętami wielkanocnymi Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego organizuje charytatywną kwestę na bieżące potrzeby swojej placówki.

Wśród wolontariuszy nie zbrakło uczniów naszej szkoły. Czterdziesto osobowa grupa ochotników włączyła się w akcję. Podczas minionego weekendu
01-02.04.2023 r. zbierali datki  w Centrum Handlowym Emka oraz w niedzielę palmową przy kościele św. Kazimierza.

Akcja „Pola Nadziei” od 2003 roku są przedsięwzięciem ogólnopolskim. Ma na celu nie tylko pozyskiwanie pieniędzy, ale także szerzenie idei hospitacyjnej, zwracanie uwagi na konieczność mówienia o opiece nad chorymi i cierpiącymi.

Szkolni wolontariusze wracając ze zbiórki byli pełni wdzięczności wobec koszalinian, gdyż ci nie mijali ich, a  z uśmiechem na twarzy witali.

Udział w tego typu kweście to przydatna lekcja człowieczeństwa.