Dzień otwarty naszej szkoły

Zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych przygotował stoiska tematyczne, na których najmłodsi goście mogli zobaczyć pod mikroskopem język kota, pobawić się grą edukacyjną z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, obejrzeć eksponaty przyrodnicze i prace wykonane przez uczniów, posłuchać starszych uczniów mówiących o tym, jak ciekawe są lekcje z tych przedmiotów. Goście żegnani byli pamiątkowymi kartami pracy lub słodkimi wypiekami. Nauczyciele fizyki i chemii przeprowadzili pokazy Empiriusza i googli VR - najnowszych metod pracy z uczniami w wirtualnej przestrzeni.

Panie ze świetlicy przygotowały ,, Wesołe kolorowanki", galerię prac dzieci ze świetlicy, wystawę prac konkursowych z konkursów przeprowadzonych w świetlicy wystawione zostały dla rodziców kroniki świetlicy, zredagowane zostało wydanie specjalne ,, Świetlika" dla przyszłych uczniów i ich rodziców. W trakcie Dnia otwartego nauczyciele świetlicy rozmawiali z rodzicami oraz odpowiadali na pytania dotyczące pracy świetlicy szkolnej.

Panie Anna Gunerka i Małgorzata Mizińska wraz z zespołem ds. promocji zdrowia przygotowały stoisko ze zdrową żywnością. Znalazły się na nim kolorowe warzywa i owoce, produkty mleczne oraz zbożowe. Panie częstowały naszych gości przygotowaną wcześniej sałatką owocową i jabłkami.

W sali historycznej przygotowano wiele gier : gra karciana Znaj Znak i puzzle Polak mały- obie pozyskane z IPN. Były kolorowanki przedstawiające wybrane zabytki Koszalina oraz łamigłówka zapisana alfabetem Morsa. Uczniowie klasy 8f wyświetlali prezentację multimedialną nt. historii naszego miasta. Za wspólną zabawę każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy dyplom .

W bloku C, przy tablicy polskich Noblistów swoje stoisko mieli szkolni wolontariusze. oprócz tego, że prezentowali dotychczasowa swoją działalność /wystawa zdjęć/, to dla wszystkich przygotowali niespodziankę w postaci słodkiej muffinki. Każdy gość, odwiedzający tego popołudnia naszą szkołę, duży czy mały, mógł skosztować świeżych i pysznych babeczek.

Było też stoisko SKO – szkolnej kasy oszczędnościowej. Przygotowano na nim między innymi zadania matematyczne, układanie monet wg, wartości.

Pani Małgosia Sandułow przygotowała i obsługiwała stację z multimedialnymi grami. Dzieci musiały dodawać i odejmować, aby ułożyć z puzzli obrazek na tablicy multimedialnej. Była to dla nich fascynująca zabawa.

Nauczyciele wychowania fizycznego zaprezentowali dorobek swój i swoich podopiecznych na specjalnie przygotowanym przez panią Agnieszkę Kaczmarek- Subel stoisku. Zorganizowane zostały również gry i zabawy sportowe na naszej sali gimnastycznej.

Zabawa była przednia. Nasi przyszli pierwszoklasiści poznali nauczycieli, ich niesamowite zaangażowanie i pomysłowość, a także oswoili swój strach przed pierwszym dniem w szkole. Do zobaczenia 1 września :-)

MIGAWKI