Chemia i Fizyka

Zaproszenie dla uczniów zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi

27 kwietnia czwartek Debata ,, Za i przeciw energii jądrowej”. E. Techmańska

11 maja czwartek Omnibus przyrodniczy – konkurs dla klas siódmych I. Kisiel

Szczegóły u nauczycieli chemii i fizyki

Doświadczenia na lekcjach chemii i fizyki

Część doświadczalna na lekcjach chemii i fizyki to fragmenty lekcji, które uczniowie lubią zdecydowanie bardziej niż (o zgrozo!) rozwiązywanie zadań.

Uczniowie chętnie eksperymentują, zdobywając cenne umiejętności: planowania, obserwacji, zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Samodzielnie budują proste zestawy doświadczalne, przyrządy.

Niedawno szkoła wzbogaciła się o mobilne laboratorium chemiczne EMPIRIUSZ. Zostało ono stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości(VR). Jest wyposażone w profesjonalny zestaw gogli VR i kontrolery. Umożliwia przeprowadzanie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7.

Uczniowie z niecierpliwością oczekują lekcji chemii z wykorzystaniem EMPIRIUSZA. Kilka zajęć już się odbyło.