Festiwal DOBROczynności

Tak też było w czasie przedświątecznym, który corocznie sprzyja rozwojowi uczynności. Społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że czas świąt to czas dawania, to najlepszy okres do pomagania.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów efekty zbiórki bandaży, opatrunków i innych środków medycznych dla Tanzanii są rewelacyjne.

Kolejne dary tuż przed Bożym Narodzeniem dotarły także do Domu Miłosierdzia.

Szkolni wolontariusze przygotowali ponad 150 kartek świątecznych. Osobiście roznieśli życzenia do podopiecznych Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych / Koła  w Koszalinie. Chwile wzruszeń z obu stron okazały się bezcenne.

W przedświątecznym zabieganiu nie zapomniano o seniorach z DPS „Zielony Taras”. Grudniowa wizyta okraszona wspólnym kolędowaniem i rozmowami o tradycjach ucieszyła starszych i młodszych.

DOBROczynność to działania na rzecz innych. Satysfakcja i radość potrafią rozjaśnić codzienne trudy i odświeżyć nasz zapał do wszelkiego działania. A więc - czyńmy dobro, bo wróci do nas w dwójnasób!