Kto czyta, nie pyta. Jeśli czytać lubisz, nigdy się nie nudzisz.

To przykładowe hasła jakie dnia 24.11.2022 r. zaprezentowali szkolni wolontariusze podczas happeningu. Przygotowali go dla całej społeczności szkolnej, ponieważ chcieli tym samym zachęcić wszystkich do czytania książek.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły,
w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. W tym roku tematem przewodnim akcji było hasło “Czytanie dla pokoju”.

Młodzież z klas 8 przygotowała autorskie transparenty. Podczas jednej
z przerw zaprezentowała je całej społeczności szkolnej- wydarzenie, które zaskoczyło pozostałych i tym samym zaciekawiło, zainteresowało dzieci. Wolontariusze przeszli się po całej szkole, zawitali do każdego zakątka szkolnego propagując czytanie. Niemal każdy uczeń naszej szkoły czytał bandery, dopytywał organizatorów o cel akcji. Chętnych do wspólnego zdjęcia było wielu.

Okazało się, że czytanie to też integrowanie.