Kwesta

Podczas tegorocznej akcji zbierano pieniądze dla dwóch koszalińskich hospicjów: Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego mieszczącego się przy ulicy Zdobywców Wału Pomorskiego oraz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci  i Dorosłych z siedzibą przy ulicy  Powstańców Wielkopolskich. Kwesta trwała 3 dni:
29 i 30.10.2022 r. oraz dnia 01 listopada. W przedsięwzięcia zaangażowało się ponad 100 uczniów, którzy z własnej inicjatywy poświęcili swój czas wolny na to, by pomóc na miarę swoich możliwości.

Obie placówki, na skutek procesów inflacyjnych oraz wcześniejszych podwyżek będących następstwem COVID-19 , przeżywają trudne sytuacje finansowe. Nadchodząca zima stawia przez zarządem trudne wyzwania, dlatego mottem przewodnim tegorocznej zbiórki jest hasło: „By hospicjum przetrwało zimę”. Na stronie internetowej hospicjum ukazał się apel do wszystkich koszalinian: „Bo bez Was nie damy rady się utrzymać. Jeśli nie zostaną wprowadzone drastyczne zmiany w sposobie finansowania wszystkich pozarządowych hospicjów w Polsce, w przeciągu najbliższych kilku lat hospicja umrą.”

Pomagajmy nie tylko od święta- https://zrzutka.pl/wubsp7.