Pola nadziei ponownie zakwitną

Szkolni wolontariusze po raz kolejny posadzili cebulki żonkili w przyszkolnym ogródeczku. Akcja pod nazwą „Pola Nadziei” organizowana jest w naszej szkole już po raz 4. Uczniowie dbają o rabatkę i doglądają jej w porze jesienno- zimowej. Wiosną, po zakwitnięciu żonkili, wyruszają z naręczami kwiatów do koszalinian, rozdając je za datki na rzecz Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego.

Żółty żonkil symbolizuje kruchość ludzkiego istnienia, ale też jedność z osobami cierpiącymi.

Akcja „Pola Nadziei” zapoczątkowana została na świecie przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, od 2003r. stała się programem ogólnopolskim. W Polsce po raz pierwszy kwiaty zakwitły w 1998 roku w krakowskich parkach.

Obecnie w koszalińskim Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego przebywa ….. podopiecznych, którzy wymagają opieki w terminalnym okresie choroby. Pracuje w nim wielu wolontariuszy: lekarzy, pielęgniarek, psychologów, kapłanów. Siedziba hospicjum znajduje się przy ulicy Zdobywców Wału Pomorskiego 80.

„Pola Nadziei” to jedna z wielu form pomocy jaką niosą potrzebującym nasi uczniowie.