,,Język niemiecki wokół nas-Fabryka Kompetencji Kluczowych"

W dniu 03.12.2020 w klasie VIIID w grupie Pani Ani Laskowskiej odbył się pierwszy z czterech etapów Konkursu Przysłów Niemiecko-Polskich. Uczestnicy projektu przygotowali wcześniej ilustracje (TUTAJ), na podstawie których reszta uczniów z grupy miała odgadywać przysłowia. Pierwszy etap miał na celu zapoznanie się z przysłowiami w języku polskim.

Osoby biorące udział w przygotowanym konkursie świetnie sobie poradziły. Poza tym, było to dla nich przyjemne doświadczenie. Wszystko zostało zaplanowane i uczestnicy projektu sprawnie przeprowadzili konkurs na lekcji online. Celem naszego konkursu jest kształtowanie kompetencji językowych, wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim oraz kulturą niemieckiego obszaru językowego, a także pogłębianie wiedzy w tym zakresie, przekazywanie wiedzy o kraju ojczystym oraz rozwijanie świadomości związku między kulturą własną i obcą oraz wrażliwości międzykulturowej.

W kolejnych tygodniach pod nadzorem Pani A. Laskowskiej odbędą się kolejne etapy konkursu. Tym razem będziemy uczyli się przysłów w języku niemieckim oraz utrwalali ich pisownię.

Opracowanie:
Do Van Tien Dung