Get Adobe Flash player

Obchody Roku Marii Konopnickiej

W związku z tym, że Sejm Rzeczpospolitej ogłosił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, szkolne Dni Książki (20 – 22 kwietnia) nasza biblioteka poświęciła na uhonorowanie tej wybitnej pisarki. W programie obchodów znalazło się:

  • czytanie wierszy patriotycznych, zabawnych wierszyków oraz fragmentów baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi” dla dzieci ze świetlicy,
  • warsztaty plastyczno-literackie, podczas których dzieci inspirowane twórczością Konopnickiej rysowały bohaterów wierszy i krasnoludki,
  • wystawy: w czytelni i na holu szkoły,
  • prezentacje życia i twórczości Marii Konopnickiej w szkolnej czytelni, które poprowadziły Pani Agnieszka Jęczkowska i Pani Bogusława Owczarzak dla uczniów klas trzecich i czwartych. Program wzbogacił występ starszych uczniów (z kl. 5d, 7h i 7f), którzy recytowali poezję pisarki.

...::: MIGAWKI :::...