Get Adobe Flash player

Rok 2023

Senat Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając twórczość Jana Matejki oraz jego działalność publiczną i patriotyczną, ustanawia rok 2023 Rokiem Jana Matejki. Uchwała Senatu

Rok 2023 wiąże się z ważnymi rocznicami dotyczącymi patrona naszej szkoły - wielkiego artysty, historiozofa, patrioty i działacza społecznego Jana Matejki. W tym roku przypada 185. rocznica urodzin, 130. rocznica śmierci oraz 125. rocznica powstania pierwszego biograficznego muzeum – Domu Jana Matejki, Muzeum Narodowe w Krakowie.

24.03.2023r. w murach naszej szkoły gościło Polskie Radio Koszalin. Uczennice z kl. VI d: Sara Błońska, Hanna Tkaczyk, Gabriela Kujawa oraz Gabriela Soter i Zofia Jabłońska z kl. VIII c udzieliły wywiadu dotyczącego życia i twórczości Jana Matejki oraz propagowania tej wielkiej postaci przez naszą szkołę. Uczennicom towarzyszyły wypowiedzi pani wicedyrektor Moniki Omuleckiej oraz nauczycielki plastyki pani Danuty Lech.  LINK