Skrypt dla nauczyciela

Najczęściej zadawane pytania (skrypt dla nauczycieli lub do przekazania rodzicom.)

Czy szczepienia są obowiązkowe? Dlaczego szkoła to przekazuje?

MEN zobowiązał szkoły do przekazania informacji. Szczepienie nie jest obowiązkowe. Szczepienia są dobrowolne.

Czy szkoła będzie wiedzieć kto z uczniów został zaszczepiony?

Nie. Obecnie nic o tym nie wiadomo. (Stan na 07.09.21.)

Czy mogą także zaszczepić się nauczyciele lub osoby z rodzina dziecka?

Tak, uprzejmie zapraszamy. Prosimy tylko o zarejestrowanie pod numerem telefonu.

Czy rodzice mają obowiązek wybrać punkt szczepień wskazany przez szkołę?

Nie. Istnieje pełna dobrowolność wyboru punktu szczepień. Jedną dawkę można zrealizować w jednym punkcie a drugą w innym.

Jaką szczepionką będą szczepione dzieci?

Szczepionką firmy Pfizer, która została zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej12 roku życia.

Czy mają Państwo szczepienie firmy Moderna?

Nie.

Czy będzie można otrzymać Unijny Certyfikat Covid-19

Tak, po drugiej dawce, która będzie w 22 dniu od przyjęcia pierwszej dawki osoby chętne otrzymają Certyfikat.

Czy przy szczepieniu obecny będzie lekarz?

Tak, lekarz będzie kwalifikował do szczepienia, rozmowa z nim odbędzie się przed każdym szczepieniem a iniekcję wykona pielęgniarka lub ratownik medyczny.

Czy rodzic może być obecny podczas szczepienia?

Tak, zapraszamy do towarzyszenia dziecku podczas szczepienia.

Czy dzieci młodsze mogą się zaszczepić?

Obecnie nie ma takiej możliwości. Trwają badania nad dopuszczeniem szczepionki Pfizer dla dzieci od 5 roku życia. Kiedy zostaną ukończone nasza przychodnia będzie wykonywać takie szczepienia.