Get Adobe Flash player

Prośba wychowawczyń klas pierwszych

Szanowni Rodzice przyszłorocznych Pierwszoklasistów!

Co roku w czerwcu spotykamy się z rodzicami i uczniami, którzy w nadchodzącym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I. W związku z trwającymi obostrzeniami spotkanie takie niestety nie jest możliwe. Zanim spotkamy się z Państwem chcemy przekazać ogólne informacje dotyczące przygotowania Waszego dziecka do nowego roku szkolnego.

  1. Prosimy przede wszystkim o budowanie pozytywnej atmosfery w związku z pójściem dziecka do szkoły, nastawionej na zainteresowanie i ciekawość, a nie na obawy. My zrobimy wszystko, aby dziecko polubiło szkołę i nie bało się jej. Potrzebujemy do tego Państwa wsparcia.
  2. Warto wykorzystać okres wakacji na naukę samodzielności dziecka i jego sprawność w samoobsłudze tj. wiązanie sznurowadeł, zapinanie guzików, sprawne przebieranie się, poprawne posługiwanie się nożyczkami, prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego, identyfikowanie i pilnowanie własnych ubrań i przyborów.
  3. Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, chcemy zaproponować zakupienie tylko podanych poniżej, podstawowych materiałów szkolnych:
  • tornister szkolny (z usztywnionymi plecami, ale LEKKI, dostosowany wielkością do wzrostu dziecka),
  • piórnik pozwalający na utrzymanie porządku z licznymi uchwytami na przybory (nie typu kosmetyczka),
  • wyposażenie piórnika: pióro dobrej jakości (nie kulkowe), wymazywacz dobrany do atramentu w piórze, 2 zapasowe naboje do pióra, 2 ołówki HB o średniej twardości, zestaw kredek ołówkowych (wystarczy 8 -10 kolorów), dobra i bezpieczna temperówka, gumka do wymazywania, linijka, klej w sztyfcie dobrej jakości, nożyczki również dobrej jakości, zielony cienkopis,
  • strój gimnastyczny: 2 - 3 białe bawełniane koszulki sportowe (wf jest 3 razy w tygodniu), ciemne spodenki gimnastyczne oraz obuwie sportowe typu halówki (nie mogą to być kapcie), wszystkie rzeczy powinny być podpisane lub zaznaczone naszywką i znajdować się w podpisanym lub oznaczonym worku gimnastycznym,
  • zdjęcie do legitymacji szkolnej podpisane na odwrocie (imię i nazwisko, data urodzenia)

Podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego dzieci otrzymają we wrześniu bezpłatnie w szkole. Jeżeli dziecko będzie uczęszczało na lekcje religii, prosimy o zakup podręcznika do religii dla klasy I „Pan Bóg jest naszym Ojcem” red. ks. dr Paweł Płaczek (2 części z ćwiczeniami) wydawnictwo św. Wojciech.

Potrzebne zeszyty (specjalne do nauki kaligrafii i matematyki) zakupimy na początku roku szkolnego w wydawnictwie, będą one tańsze i jednakowe dla wszystkich dzieci.

Sugerujemy, aby z zakupem materiałów plastycznych wstrzymać się do pierwszego spotkania z wychowawcą, każdy wychowawca ustali szczegóły zakupu dla swojej klasy.

Prosimy śledzić szkolną stronę internetową www.sp18koszalin.pl. W zakładce „Dla rodziców” mogą pojawić się kolejne informacje dla Państwa.

Wychowawczynie przyszłorocznych klas pierwszych.