Get Adobe Flash player

Razem dla klimatu

Redakacja „Zielona klasa” przeprowadziła szereg zajęć związanych z klimatem. Omawialiśmy zmiany klimatyczne w ujęciu globalnym i lokalnym. Efektem naszej pracy był tydzień „Akcja dla Klimatu”, podczas którego  uczestnicy redakcji przeprowadzili lekcje pokazowe w młodszych klasach ukazujące zmiany klimatyczne i co się z nimi wiąże. Były również gry i zabawy interaktywne. Pokazanie poprzez grę komputerową „Minecraft” jak wyglądałby świat bez szybko postępujących zmian kliamtycznych i co się stanie jeśli nie ograniczymy i nie spowolnimy tych zmian.

Punktem kulminacyjnym było opublikowanie artykułu pt: ”Jaki wpływ mają zmiany klimatu na Morze Bałtyckie na Wybrzeżu Środkowym? Czy ktoś z Was się nad tym zastanawiał? „ . Artykuł został rozporawadzony w formie ulotek wśród uczniów naszej szkoły. Wzięliśmy także udział w akcji „sprzątania plaży i wydm w Mielnie”

Praca w redakcji szkolnej klasy 7e był ogromnym wyzwaniem, mamy jednak nadzieję, że poruszony przez nas temat, uświadomi wielu z nam z jakim problemem się borykamy i, że faktycznie my sami „społeczność lokalna” powinniśmy zmiany rozpocząć od siebie.

 _______________________________

* linki do gier i zabawa

https://wordwall.net/play/16238/347/917

https://wordwall.net/play/16237/885/251

https://wordwall.net/play/13074/297/507

https://wordwall.net/play/13073/914/682