Get Adobe Flash player

Mądrzy Cyfrowi – zapraszamy uczniów klas 6 i 7 do udziału w projekcie

Rusza pierwszy w Polsce projekt edukacji cyfrowej realizowany wspólnie z Google.org przeznaczony dla nastolatków W dniach 3-4.-6.2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca rozpoczęcie projektu „Mądrzy Cyfrowi”.

Pilotaż obejmuje 35 placówek i 1000 uczniów a nasza szkoła jest jedną z nich. Szkołę reprezentowały: Krystyna Andrzejewska-Gutfrańska, Monika Omulecka i Katarzyna Jacewicz.

Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z globalnym partnerem technologicznym rozpoczyna realizację pierwszego w Polsce projektu kształtowania postaw prospołecznych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych pt. MĄDRZY CYFROWI.

Projekt MĄDRZY CYFROWI przeznaczony jest dla uczniów klas 6 i 7. Służyć ma przyswajaniu przez młodych ludzi uniwersalnych zasad i postaw takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, mądrość oraz poznawaniu narzędzi cyfrowych przydatnych do prowadzenia przez nich działań na rzecz wspólnego dobra.

Młodzież uczestnicząca w programie będzie mogła w wartościowy i kreatywny sposób spędzić kilka dni wakacji na zajęciach rozwijających wrażliwość społeczną i kompetencje cyfrowe, a następnie doskonalić nowe umiejętności.

W sierpniu odbędą się 5-dniowe zajęcia w szkole z wybraną grupą uczniów (22.8-28.08.2018 r.) Szczegóły oraz zapisy chętnych uczniów do projektu będą odbywały się w następnym tygodniu.

Dodatkowe informacje na stronie: www.madrzycyfrowi.pl oraz www.calapolskaczytadzieciom.pl/projekt--madrzy-cyfrowi

Prowadzące: Katarzyna Jacewicz i Monika Omulecka