Get Adobe Flash player

Festyn umiejętności - dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną

25 maja podopieczni świetlicy szkolnej mieli przyjemność uczestniczyć w Festynie Umiejętności zorganizowanym przez Koszalińskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo.

Przed ratuszem został odśpiewany hymn „ Tak niewiele doprawdy potrzeba, byśmy żyli jak ludzie wśród ludzi”. Następnie przedszkola i szkoły podstawowe z Koszalina i okolic wzięły udział w kolorowym pochodzie. Po powrocie na plac ratuszowy mogliśmy zobaczyć, jak wiele talentów i umiejętności mają osoby z niepełnosprawnością. Zachwycały ceramiczne anioły, smakosze rozpływali się nad smakiem syropu z mniszka lekarskiego, który powstaje w Środowiskowym Domu Samopomocy „ Słoneczko”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty integracyjne. Chętni mogli zrobić sobie biżuterię, pomalować poduszkę lub torbę, ozdobić i degustować babeczki. Był pokaz mody, zabawy przy muzyce i wiele innych atrakcji.

Nasi uczniowie skorzystali z profesjonalnej fotobudki i tym samym wykonali prześmieszne zdjęcia.

Zapamiętamy ten dzień na długo…
„ Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem
- być szczęśliwym” Audrey Hepburn

Opracowały:
Małgorzata Mizińska
Kamila Zblewska- Grochowina


...::: MIGAWKI :::...