Get Adobe Flash player

Wycieczka Kraków - Zakopane - Zator

W dniach 14- 18 maja klasy gimnazjalne (IIIE, IIIC, IIIB, IIC, IIE) wzięły udział w wycieczce szkolnej Kraków- Zakopane- Zator. W poniedziałek wieczorem młodzież wyruszyła w długą podroż po to, aby we wtorek, już od samego ranka, móc odwiedzić Kraków.

Grupa zwiedziła Zamek Królewski gdzie rezydowali władcy polscy; gotycką Katedrę Zygmuntowską, w podziemiach której znajdują się miejsca spoczynku królów, książąt oraz bohaterów narodowych. Nie zabrakło także wizyty przy Smoczej Jamie - jaskini zamieszkiwanej niegdyś przez groźnego smoka, przy której stoi sam smok- choć sztuczny, zionie ogniem jak prawdziwy. Tam zrobione zostało jedno z wielu pamiątkowych zdjęć. Długi spacer po Rynku w Krakowie: Sukiennice,  Kościół Mariacki, zabytkowe kamienice- te oto atrakcje kończyły wizytę w tym wyjątkowym mieście.

Kolejny dzień wymagał  jeszcze większej aktywności, ponieważ na środę zaplanowana została wizyta w Zakopanym.  Pieszy spacer na Gubałówkę i równie sportowe zejście z niej było bardzo fajnym przeżyciem. Na samym szczycie robienia fotek, kupowania pamiątek i podziwiania panoramy nie było końca… Krupówki jak zawsze przywitały młodzież oscypkiem i straganami wypełnionymi wyrobami jedynej w swoim rodzaju kultury góralskiej. Tam  poczuć można było prawdziwy miejscowy folklor. Nie zabrakło także spacerku pod Skocznie Narciarskie. Ci, którzy lubią dreszczyk emocji skorzystali z kolejki krzesełkowej i wjechali na sam szczyt Wielkiej Krokwi.

Mimo, że do tej pory grupie nie miało prawa się nudzić, ponieważ atrakcji była cała moc i tak wszyscy uczestnicy wycieczki czekali na czwartek i wyjazd do Zatoru, gdzie mieści się największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki - Energylandia. Choć pogoda próbowała popsuć plany i humory, większość uczestników wycieczki nie poddała się tej aurze i w szale zabawy skorzystała ze wszystkich atrakcji Parku. Nie był im straszny Roller-Coaster Mayan, Formuła, Speed Water Coaster, Space Gun czy Tsunami Dropper. Ci, którym do szczęścia wystarczy mniejsza dawka adrenaliny skorzystali równie fajnie ze Strefy Familijnej, gdzie czekała na nich Suspended lub też Inverted Coaster czyli tzw. kolejka odwrócona, Jungle Adventure- szalona dzika rzeka, Formuła Autodrom czyli popularne samochodziki i wiele, wiele, wiele innych super atrakcji…

Mimo tego, że podróż powrotna była długa i wyczerpująca, wszyscy wrócili zadowoleni, napełnieni pozytywną energią, z uśmiechem na twarzy wspominając czas wspólnie spędzony.


 

...::: Kliknij w miniaturkę :::...