Get Adobe Flash player

"Komm mit durchs Märchenland"

W maju- Miesiącu Baśni Braci Grimm - odbył się w naszej szkole –Szkolny Konkurs na ,,Ilustrację do baśni braci Grimm” oraz konkurs z wiedzy o twórczości i życiu Jakoba i Wilhelma Grimm w formie Quizu- pt. "Komm mit durchs Märchenland”.

Oba konkursy były wspaniałym momentem na ponowne odkrycie dawno przeczytanych baśni, podziwiania przepięknych ilustracji oraz zapoznania się z twórczością ich autorów. Popularność konkursu spowodowała powstanie przepięknych baśniowych ilustracji opatrzonych tytułami w języku niemieckim i polskim. Na podstawie tych ilustracji powstały kolorowe plakaty- kolaże w wykonaniu p. Katarzyny Buckiej , które wkrótce wraz z oryginałami prac będzie można podziwiać w naszej szkole.
Zwycięzcami w kategorii ,,Ilustracja do baśni braci Grimm” zostali:

I miejsce – Maja Baumann z klasy 3BG tytuł baśni: ,,O trzech krasnoludkach w lesie”
II miejsce – Paweł Smoła z klasy 3AG tytuł baśni: ,,Czerwony kapturek” II miejsce -Amelia Szewczyk, Kamila Kuroczycka z klasy 3BG tytuł baśni: „Magiczna studnia”
III miejsce – Dominika Spodymek z klasy 3BG tytuł baśni :,,Żabi Król „
III miejsce – Wojciech Zalewski z klasy 3BG tytuł baśni: ,, Kot w butach”.

Zwycięzcami w kategorii -Quiz ,, Komm mit durchs Märchenland”zostali:
I miejsce – Maja Baumann z klasy 3BG
Imiejsce - Kamila Kuroczycka z klasy 3BG
II miejsce –Martyna Kokar z klasy 3GB
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Organizator konkursu
Anna LaskowskaKliknij w miniaturę - WARTO!!!