Get Adobe Flash player

Dnia Zdrowia w naszej szkole

W tym roku Dni Zdrowia w naszej szkole przebiegały pod hasłem ,,Bądź fit”.

W dniach 9 – 11. 04. 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poprzez różnorodne działania zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia.

Szkoła została udekorowana własnoręczne wykonanymi przez uczniów klas młodszych i starszych pracami plastycznymi i plakatami na temat "Zdrowe śniadania, obiady, desery i kolacje" (w segmencie B i C). W holu koło świetlicy mogliśmy obejrzeć  ekspozycję prac uczniów uczęszczających do świetlicy -  plakatów na temat ,, Zdrowy styl życia” a  w korytarzu przy stołówce szkolnej  wystawę ulotek .W szatni szkolnej można było zapoznać się z gazetką "Zdrowie dla wszystkich".

W świetlicy szkolnej przeprowadzono  aerobik poranny .Zorganizowano także kilka spotkań:

  • z dietetykiem , ekspertem od suplementacji dla sportowców p. A. Grońską.
  • z pielęgniarką szkolną p. M. Strumińską, która przeprowadziła rozmowę na temat  ,,Dlaczego warto dbać o zdrowie?”.
  • z pracownikiem Sanepidu na temat sposobów dbania o zdrowie przeprowadzona dla dzieci ze świetlicy oraz  uczniów dwóch zaproszonych klas .

Panie ze świetlicy zorganizowały także poczęstunek grona pedagogicznego i dzieci ze świetlicy świeżo wyciskanymi sokami pod hasłem "Pij soki!”

W klasach IV – VII oraz II G – III G przeprowadzono  zajęcia wychowania fizycznego wzbogacone o pomiar tętna spoczynkowego i wysiłkowego.

W czasie dużej przerwy w holu szkoły nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili gimnastykę dla wszystkich chętnych pod hasłem  "Ćwicz razem z nami !

Na zajęciach z techniki uczniowie wykonywali  smaczne kanapki w oparciu o pełnoziarniste pieczywo  z zastosowaniem produktów fit.

W ostatnim dniu obchodów Dni Zdrowia odbyły się na przerwach pikniki śniadaniowe, w czasie których uczniowie wspólnie spożywali zdrowe drugie śniadanie.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Dni Zdrowia bardzo serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. promocji zdrowia


 ...::: MIGAWKI :::...

 ...