Get Adobe Flash player

Dni matematyki w naszej szkole

W dniach 14 – 16 marca odbywały się w naszej szkole Dni Matematyki pod hasłem „JEDNOSTKI”.

Uczniowie mogli przystąpić do różnego typu konkursów: „Mistrz dużej tabliczki mnożenia i dzielenia”, „Łamigłówkowy zawrót głowy”, „Matematyczny Konkurs Piracki” oraz najbardziej popularny - „Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018”. Na korytarzu w mini galerii można było podziwiać plakaty i lapbooki wykonane przez uczniów. Podczas lekcji matematyki uczniowie byli zasypywani łamigłówkami i zagadkami matematycznymi, grami logicznymi.

 

Miejsca: I, II i III konkursie dla klas V pt. „Łamigłówkowy zawrót głowy” zajęli:

I - Gąsławski Adrian kl. V e

II - Jagusztyn Sara kl. Vb

III - Sicińska Olga kl.V e

Gąsławski Adrian i Jagusztyn Sara będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu międzyszkolnym.

 

W konkursie dla klas IV: ”Mistrz dużej tabliczki mnożenia i dzielenia” wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Tymoteusz Rybarczyk kl. IV b

II miejsce Nazarii Tkachenko kl. IV c

III miejsce Wojtek Reniec kl. IV e

 

Uczniowie klas VII i klas gimnazjalnych 16.03.2018 r. mogli uczestniczyć w matematycznym konkursie pirackim. Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania w zespołach trzyosobowych. Za każde poprawne rozwiązanie otrzymywali nową mapę z kolejnym zadaniem. Zespół, który rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie otrzymywał ZŁOTĄ KARTĘ, która upoważnia do niepisania dowolnej kartkówki. Nad prawidłowością rozwiązywania zadań czuwali piraci – uczniowie klasy Va.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za pełne zaangażowanie!


...::: MIGAWKI :::...