Get Adobe Flash player

Wielkanocne zajęcia w klasie 3a

Wielkanoc tuż, tuż, więc do klasy 3 a zawitali nietypowi goście: kogut i kura rasy czubatka polska.

Przybyli wraz z właścicielami Zielonej Farmy w Żelimusze. Kiedy już tłum ciekawskich uczniów z innych klas przewinął się przez naszą salę lekcyjną, pan Krzysztof opowiedział o życiu i zwyczajach kur oraz innych ptaków hodowlanych. Co kilka minut kogucik głośnym pianiem zaznaczał swoją obecność i wywoływał ogólną wesołość. Poznaliśmy cały 21-dniowy cykl rozwojowy kurczaczka, rozpoznawaliśmy jaja różnych gatunków ptaków, wykonywaliśmy doświadczenia na świeżość jajek i dowiedzieliśmy się, jak rozpoznać jajka od szczęśliwych kur.

A potem przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Ozdabialiśmy jajka techniką decoupage.

Będziemy mieli czym ozdobić wielkanocny stół!!!


...::: MIGAWKI :::...