Get Adobe Flash player

Dni Języka Polskiego w naszej szkole

W dniach 19.02 – 23.02.2018 odbywały się w szkole Dni Języka Polskiego.

Uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach poświęconych mowie i literaturze ojczystej, mogli także zaprezentować swoje prace – efekt lekcji z lekturami szkolnymi oraz pomysłowe zdjęcia – ilustracje związków frazeologicznych. Dla uczniów klas I-III starsi koledzy i koleżanki przygotowali zajęcia z pięknym czytaniem wierszy popularnych autorów.

Impreza, nad którą czuwali szkolni poloniści, przebiegła według następującego harmonogramu:

19.02 – Weź byka za rogi, czyli potyczki z językiem;

20.02 – Wstąp na Olimp… Z mitologią na ty;

21.02 –  Szóstoklasiści na start!;

22.02 – Zapraszamy do świata baśni oraz Ortograficzna corrida czwartoklasistów;

23.02 – Poczuj, posłuchaj, przeżyj… - sztuka żywego słowa.

Konkursy wyłoniły najlepszych:

  • Językowe potyczki dla klas VII wygrały Dorota Waliszewska (7a) i Natalia Błaszczyk (7d).
  • W konkursie mitologicznym klas V zwyciężyła 5e.
  • W konkursie ortograficznym czwartoklasistów triumfował Maciej Połotyński (4g), a najlepiej w świecie baśni orientowała się Nina Olech (4b).

Zwieńczeniem tygodnia był poranek literacki, upamiętniający 40. rocznicę śmierci Aleksandra Kamińskiego i bohaterów jego utworów: „Kamienie na szaniec” oraz „Zośka i Parasol”.

Uczniowie klas VII i dwa roczniki gimnazjalne miały okazję przeżycia niezwykłego spotkania z literaturą i historią, które przygotowali ich koledzy. Poranek przypomniał także o zbliżającej się 75. rocznicy słynnej akcji pod Arsenałem, przybliżył działalność Szarych Szeregów i walkę pokolenia Kolumbów, wpisując się jednocześnie w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


...::: MIGAWKI :::...