Get Adobe Flash player

Tajniki Radia Koszalin

20 grudnia 2017 roku uczniowie klasy VI e i VI c w ramach koła dziennikarskiego, mieli niebywałą okazję poznać tajniki Radia Koszalin.

Uczniowie kółka dziennikarskiego przez ponad dwie godziny uczestniczyli w zwiedzaniu redakcji i wyczerpującym wykładzie na temat pracy dziennikarza. Niezwykłe pouczające było spotkanie z dziennikarzami w ich miejscu pracy. Uczniowie byli świadkami prowadzenia audycji przez dziennikarzy, brali udział w wywiadzie, a także widzieli, jak tworzy się prasówki, czyli krótkie teksty słyszane przez z nas z odbiorników radiowych. Nasi uczniowie poznali pracę dziennikarza, przekonali się, że wymaga ona  wielu przygotowań. Dzięki takiemu wyjściu młodzież być może poznała swój przyszły zawód. Najciekawsza dla  uczniów okazała się wyciszona sala, w której nagrywa się sety , prawdziwe mikrofony, które mogli wypróbować i sprawdzić, jak brzmi ich głos. Wrażenie na nich zrobiło również studio im. Czesława Niemena, w którym często organizowane są koncerty. Tylko wybrani mogli stanąć na scenie, na której występują prawdziwi artyści. Uczniowie podsumowali wyjście jako interesujące i bardzo ciekawe.


...::: MIGAWKI :::...