Get Adobe Flash player

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych

Udział w zawodach zgłosiły 32 drużyny z całej Polski, a naszą szkołę reprezentowała: Agnieszka Polakowska z klasy 6a, Filip Łuczak z klasy 5a, Aleksandra Załóg z klasy 4d oraz Mateusz Leszcz z klasy 3a. Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim drużynowym, na który składało się 11 rund. Drużyna składała się z 4 osób, a każda runda rozgrywana była w tempie 15 min+ 10 sek. na każde posunięcie dla zawodnika. Po pierwszym dniu rozgrywek reprezentacja naszej szkoły prowadziła w klasyfikacji ogólnej. Drugiego dnia rozgrywaliśmy partię z bardzo trudnymi przeciwnikami i w klasyfikacji ogólnej zajmowaliśmy 15 miejsce. Ostatniego dnia zawodów nasi uczniowie rozegrali bardzo dobre partie, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajęliśmy 12. miejsce. Szczególne gratulacje należą się Filipowi Łuczakowi, który przez wszystkie 11 rund uległ tylko jednemu zawodnikowi i zajął wicemistrzostwo na II szachownicy. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Joanna Kraszewska