Get Adobe Flash player

Działania Samorządu Uczniowskiego w październiku

Na początku października Samorząd Uczniowski spotkał się z panią dyrektor Kariną Gajdą. Uczniowie przedstawili się i opowiedzieli krótko o sobie. Pani dyrektor pogratulowała nowemu Samorządowi i życzyła owocnej pracy w roku szkolnym 2016/2017.

W październiku odbyło się także spotkanie SU z opiekunami panią Aleksandrą Strzeszewską i Anną Korzyniewską. Uczniowie przedstawili swoje propozycje do planu pracy Samorządu na nowy rok szkolny. Rada Ośmiu zaproponowała wiele ciekawych pomysłów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w tym roku szkolnym powinniśmy skupić się głównie na wolontariacie w naszej szkole i poza nią. Postanowiliśmy także kontynuować wiele działań z poprzednich lat, które są stałym elementem planu pracy SU.

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej przewodnicząca SU Maja Rokicka złożyła życzenia dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły. Nie zapomnieliśmy również o byłych pracownikach „osiemnastki”, którym wysłaliśmy własnoręczne przygotowane kartki z życzeniami.

W ramach akcji charytatywnej „Lubię i chcę pomagać” udało nam się zebrać 1852 zł na pomoc 14-letniej Julii Kopacz z Koszalina, która pilnie oczekuje na operację serca. Samorząd Uczniowski z ogromną radością zaangażował się w tę pomoc, a nasi uczniowie kolejny raz otworzyli swoje serca. Wszystkim bardzo, ale to bardzo dziękujemy! Za Julię trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

26 października nasi najmłodsi koledzy z klas I zostali uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 18. Jako Samorząd Uczniowski chętnie angażujemy się w to ważne wydarzenie. Przewodnicząca SU Maja Rokicka życzyła pierwszakom niezapomnianych chwil w szkole oraz powodzenia w nauce. Panie z klas I otrzymały od nas kwiaty oraz życzenia powodzenia w pracy.