Get Adobe Flash player

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 2016

Uczniowie mieli w tym czasie możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych, zapoznali się z zawartością apteczek podręcznych i praktycznym zastosowaniem środków opatrunkowych w niej zawartych. Nauczyli się opatrywać rany oraz przećwiczyli na fantomie udzielanie pierwszej pomocy. Wiele zajęć odbyło się dzięki zaangażowaniu w nie rodziców związanych zawodowo z medycyną oraz  pielęgniarki szkolnej i ratowników medycznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach często zaskakując swoją wiedzą i umiejętnościami.

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak ważnego wydarzenia dziękujemy i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku szkolnym.

Zespół ds. promocji zdrowia


...::: MIGAWKI :::...