Michalina Jaśkiewicz laureatką konkursu na List dla Ziemi

Michalina Jaśkiewicz laureatką konkursu na List dla Ziemi

Michalina Jaśkiewicz uczennica klasy 6b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na Najpiękniejszy List dla Ziemi. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na list Michaliny, a jej gratulujemy sukcesu.

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. W 2016 roku uczniowie pisali listy dotyczące niskiej emisji. W konkursie wzięło udział 179 005 uczestników, jury wybrało 123 najpiękniejsze listy, a internauci zdecydowali, że list Michaliny znalazł się w gronie 10 laureatów.