DAR SERCA

„Dajemy, tyle ile możemy”- powiedzieli szkolni wolontariusze przy tegorocznej kweście na rzecz  koszalińskich hospicjów.

W październikowy weekend (28-29.10.2023 r.) 35 osobowa grupa naszych uczniów zbierała datki na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum  Dla Dzieci i Dorosłych. Nie zważali na deszcz i wiatr, poświęcili swój wolny czas, a przede wszystkim serce, by pomóc na miarę swoich możliwości.

Godną zauważenia postawę zaprezentowała także grupa szkolnych wolontariuszy, która dnia 1 listopada od wczesnych godzin porannych prosiła przechodniów o finansowe datki dla Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego z Koszalina.

Młodzież chętnie angażuje się w działania charytatywne, szczególnie te skierowane do podopiecznych różnych koszalińskich instytucji.