„Szkoła pamięta"

Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta. Projekt odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci
o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Szkolni wolontariusze odwiedzili groby bliskich całej społeczności nieżyjących pracowników szkoły. Zapalili znicze na koszalińskim cmentarzu. Wizycie towarzyszyły rozmowy na temat historii  i wspomnienia dawnych zwyczajów dotyczących Uroczystości Wszystkich Świętych.