Get Adobe Flash player

Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

1 kwietnia 2017 roku drużyny SP nr 18 z Koszalina rywalizowały w Finale Turnieju Wojewódzkiego w piłkę nożną „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Nasi zawodnicy grali w kategorii U8 oraz U10. Aby dostać się do ścisłej wojewódzkiej czołówki, najpierw w październiku musieli przebrnąć eliminacje, które rozgrywane były w Bobolicach. Obydwie drużyny pewnie pokonały swoich rywali nie tracąc żadnej bramki. 

Kolejnym etapem Turnieju, rozgrywanego nieprzerwanie od 17 lat, był Finał Wojewódzki, który zaplanowano na 1 kwietnia 2017 r. w Szczecinku na boiskach OSIRU. 

Zawodnicy U8 i U 10 rywalizowali z kolegami ze Szczecinka, Drawska, Szczecina, Polic, Świnoujścia, Gryfina i Stargardu Szczecińskiego. Byli jedynymi reprezentantami miasta Koszalina w tej Edycji którzy zakwalifikowali się do finału. U8 zajęli drugie miejsce, w Wielkim Finale musieli uznać wyższość drużyny ze Szczecina. Wielkie gratulacje dla drużyny z najmłodszej kategorii wiekowej. Dzielnie walczyli do samego końca godnie reprezentując naszą Szkołę. Zawodnicy U10, niestety jedną bramką, nie wyszli z grupy i ostatecznie zajęli 9. miejsce. 

Kadra U8: Zaied Abbas, Mateusz Bednarek, Karol Bochnia, Oliwier Byrzykowski, Wojciech Filipiak, Piotr Janczak, Jakub Kabziński, Kuba Król, Andrzej Ossowski, Kacper Sadowski.

Kadra U10: Jan Witkowski, Mateusz Marszałek, Bartłomiej Pawlewicz, Wiktor Jacuła, Kacper Socha, Wiktor Kuzemczak, Michał Karasiński, Dawid Mazurek, Szymon Szkiela, Daniel Stefański i Jakub Wrzeszykowski. 

Łukasz Drożdżal
trener piłki nożnej