Get Adobe Flash player

WOPR w Osiemnastce

27 kwietnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z oddziału koszalińskiego, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczna Woda”.

Celem tych zajęć było zapoznanie naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z obszarów wodnych, a także przeszkolenie w zakresie korzystania z podstawowych przyrządów ratowniczych oraz czynności ratujących życie (BLS). Uczniowie klas: 5a, 5d, 6b, 6c i 6d wykonywali zadania w grupach, wędrując wahadłowo, w obrębie 4 stacji zatytułowanych kolejno: „Bezpieczna woda”, „Pierwsza pomoc”, „Familiada” oraz „Sprzęt ratowniczy”. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie poszczególnych stacji i zdobycie jak największej liczby punktów. Okazało się, że nasi uczniowie mają wiedzę na ten temat i potrafią zadawać „mądre pytania”, jak to określił jeden z panów ratowników. Dziękujemy za zorganizowanie zajęć profilaktycznych i liczymy, że przyszłym roku znów się spotkamy.


..::: MIGAWKI :::..