Get Adobe Flash player

Dni Ekologii

Tegoroczne obchody  Dni Ekologii w naszej szkole odbyły się pod hasłem: Mój ekologiczny dom”Uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców omówili na lekcjach potrzebę segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody


w gospodarstwach domowych i w środowisku lokalnym. Wzięli udział w Akademii filmowej w Multikinie – Na ratunek zwierzętom i obejrzeli film „Szajbus i Pingwiny”. Uczniowie klas IV opracowali pod kierunkiem nauczycieli przyrody kodeks ekologicznych zachowań w ich domach.

Uczniowie klas V na lekcjach przyrody zaprojektowali i wykonali plakaty, w których przedstawili działania prowadzące w kierunku stworzenia ekologicznego domu (zaplanowali działania w kierunku segregacji śmieci, oszczędzania energii elektrycznej i wody).

Uczniowie klas VI wykonali na lekcjach przyrody dowolną techniką makietę przedstawiającą ekologiczny dom, z wykorzystaniem materiałów plastycznych, materiałów pochodzenia naturalnego, podlegających recyclingowi oraz ogólnie dostępnych surowców wtórnych (nakrętki, plastiki, papier itp.)

Uczniowie klas VI wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie „Listy dla Ziemi”.

Na parterze w dniach 19 – 21 kwietnia 2017 r. zostały wyeksponowane najlepsze prace uczniów.

Lider zespołu ds. ekologii - Jolanta Piątkowska


...::: MIGAWKI :::...