Get Adobe Flash player

Dni zdrowia

W tym roku Dni Zdrowia w naszej szkole przebiegały pod hasłem ,,W krainie ziół i przypraw”. W dniach 10 – 12. O4. 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poprzez różnorodne działania zapoznać się z walorami zdrowotnymi ziół i przypraw oraz ich roli w utrzymaniu w dobrej kondycji zdrowia i samopoczucia.

Szkoła została udekorowana własnoręczne wykonanymi przez uczniów klas młodszych i starszych pracami plastycznymi i plakatami na temat ziół i przypraw oraz ich wszechstronnym zastosowaniu kulinarnym, farmaceutycznym, medycznym itp.

Rozmieszczone w holu szkolnym tablice informacyjne oraz stoiska z ziołami i przyprawami przybliżyły społeczności szkolnej różnorodność ich zastosowania. Na gazetce o zdrowiu znajdującej się w szatni - dotyczącej hasła ogłoszonego przez organizatorów Światowych Dni Zdrowia „Depresja, porozmawiajmy o niej” nie zabrakło informacji o ziołach wspomagających leczenie depresji.

Zajęcia wychowania fizycznego w klasach IV – VI zostały wzbogacone o pomiar tętna, obliczanie współczynnika BMI oraz zagadnienia związane z obecnością  przypraw w zdrowej diecie.

Na zajęciach z techniki uczniowie wykonywali  smaczne kanapki w oparciu o pełnoziarniste pieczywo  z zastosowaniem zdrowych przypraw ziołowych.

Stołówka szkolna serwowała nam w tych dniach dania wzbogacone ziołami: szczypiorkiem, zieloną pietruszką i koperkiem. Ponadto uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach pt. ,,Zgadnij, czym jestem ?”  polegających na rozpoznawaniu za pomocą zmysłów popularnych ziół i przypraw.

Klasa II h wzięła udział w spotkaniu z panią dietetyk na temat: ,,Dlaczego warto stosować zioła i przyprawy?”.

Wśród uczniów klas czwartych przeprowadzono również konkurs przyrodniczo – zdrowotny pod hasłem ,,Zioła wokół nas”. Jego laureatkami zostały uczennice:

I miejsce   Laura Korol z klasy IV d

II miejsce  Wiktoria Parzuchowska z klasy IV a

III miejsce Agata Szefler z klasy IV a.

W ostatnim dniu obchodów Dni Zdrowia odbyły się na przerwach pikniki śniadaniowe, w czasie których uczniowie spożywali przygotowane przez siebie kanapki i inne smakołyki wzbogacone o poznane zioła i przyprawy.

 

Zespół ds. promocji zdrowia


...::: MIGAWKI :::...